Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas, esama izoliacijos pokyčių

LR

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija

Nuo pirmadienio, izoliuotis reikės atvykus iš Švedijos, Norvegijos, Bulgarijos, Gruzijos, Kanados, Tuniso ir Farerų salų, šiose teritorijose koronaviruso infekcijos (COVID-19) sergamumui per pastarąsias 14 dienų perkopus 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų slenkstį. 

Svarbu pažymėti, kad reglamentuotas laikas, kada užsieniečiai ir Lietuvos piliečiai, gyvenantys ar dirbantys užsienyje, prieš išvykdami iš Lietuvos nepraėjus izoliavimo laikotarpiui, turi informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) apie planuojamą išvykimo datą ir laiką – tai jie privalo padaryti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki išvykimo. Naujovė įsigalios nuo rytojaus.

Taip pat ministro įsakymu atnaujintas išimčių dėl izoliacijos sąrašas. Patikslinta, kad ji nebus taikoma ir iš Baltarusijos grįžusiems Lietuvos piliečiams – mokytojams, vykdantiems lituanistinį švietimą mokyklose Baltarusijoje. Taip pat izoliacijos reikalavimo nelieka Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams, dalyvaujantiems FRONTEX koordinuojamose tarptautinėse operacijose ES ir trečiosiose šalyse.

Kalbant apie Baltijos šalių erdvę, taip pat esama pokyčių. Nors Estijoje fiksuotas sergamumo rodiklis 25,4, Estija į paveiktų šalių sąrašą neįtraukta, nes pritaikytas 10 proc. lankstumas. Vadinasi, izoliacijos atvykstantiems iš Estijos nereikia.

Situacija su Latvija keičiasi: nuo kitos savaitės nuvykus į Latviją, lietuviams bus taikoma 10 dienų izoliacija, išskyrus numatytąsias išimtis. 

Taigi, 10 dienų izoliacija netaikoma kasdien kertantiems Latvijos sieną:
•    darbo reikalais, kai sienos kirtimas būtinas darbo ar pareigų atlikimui bei asmuo turi darbo santykius įrodančius dokumentus;
•    dėl vaiko priežiūros ar formaliojo ikimokyklinio ugdymo paslaugų gavimo (reikalingas paslaugų teikėjo ar švietimo įstaigos išduotas dokumentas)
•    vykstant į formaliojo ugdymo (pagrindinio, vidurinio ar aukštojo išsilavinimo) įstaigas, mokymo programas meno ir kultūros srityje (reikalingas ugdymo įstaigos išduotas dokumentas)
•    asmenims, lydintiems į aukščiau nurodytas ugdymo įstaigas nepilnametį asmenį ar specialiųjų poreikių turintį pilnametį asmenį (reikalingas paslaugų teikėjo ar ugdymo įstaigos išduotas dokumentas)

Taip pat 10 dienų izoliacija netaikoma kertantiems Latvijos sieną šiais atvejais:
•    tranzitu vykstantiems per Latvijos teritoriją, įskaitant atvykimą pavežant arba išvežant keleivį atvykusį į Latvijos oro uostus, uostus, stotis iš užsienio (rekomenduojama turėti vykstančiojo tranzitu per Latviją kelionės bilieto kopiją).
•    asmenims, kurie atvyksta prižiūrėti artimųjų arba organizuoti ar dalyvauti laidotuvėse
•    asmenims, atvykstantiems į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti (reikalingas tai įrodantis dokumentas).

Daugiau informacijos – Lietuvos ambasados Latvijoje svetainėje internete ir Facebook puslapyje.

SAM primena, kad nuo rugsėjo 14 d koronaviruso paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose per paskutines 14 dienų sergamumas COVID-19 liga viršija nebe 16 atvejų, kaip anksčiau, o 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų. Lietuvos sergamumo rodiklis šiuo metu siekia 18,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Pažymėtina, kad grįžusieji ar atvykusieji iš šalių, įtrauktų į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, arba keliavę per paveiktas šalis laikomi sąlytį turėjusiais asmenimis. Jiems yra privaloma izoliacija. Tačiau izoliacija neprivaloma, jei žmonės per paveiktą šalį keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos.

Be to, kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d., antradienio, turi užsiregistruoti  NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.

Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Visi iš paveiktų šalių atvykę užsieniečiai privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą bei gautą neigiamą atsakymą, išskyrus operacijų vadovo sprendime numatytas išimtis. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo prievolės izoliuotis 14 dienų.

Lietuvos piliečiams ir Lietuvoje teisėtai gyvenantiems žmonėms, grįžtant ar atvykstant į Lietuvą, toks tyrimas nėra privalomas, tačiau ir toliau išlieka privaloma 14 dienų izoliacija. 

Tiek Lietuvos piliečiai, tiek užsieniečiai turi galimybę sutrumpinti izoliacijos laiką, ne anksčiau kaip 8 izoliavimo dieną atlikę koronaviruso testą. Gavus neigiamą rezultatą, izoliacijos laikas jiems gali būti sutrumpintas iki 10 dienų.

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.


Ministro įsakymą dėl paveiktų šalių sąrašo rasite ČIA.
Ministro įsakymą dėl izoliacijos pakeitimų rasite ČIA.
Daugiau informacijos ir patarimų keliautojams rasite ČIA.

Dėl trumpesnės izoliacijos galimybių  – ČIA.

SAM Spaudos tarnyba


COVID-19 LIGOS (KORONAVIRUSO INFEKCIJOS) PAVEIKTŲ ŠALIŲ SĄRAŠAS

Eil. Nr.ValstybėSuminis 14 dienų sergamumo rodiklis100 tūkst. gyventojų(2020-09-18 duomenys)
 Airijos Respublikavirš 25
 Albanijos Respublika
 Andoros Kunigaikštystė
 Argentinos Respublika
 Armėnijos Respublika
 Aruba
 Austrijos Respublika
 Bahamai
 Bahreino Karalystė
 Baltarusijos Respublika
 Belgijos Karalystė
 Belizas
 Bolivijos Daugiatautė Valstybė
 Bosnija ir Hercegovina
 Botsvanos Respublika
 Brazilijos Federacinė Respublika
 Bulgarija
 Čekijos Respublika
 Čilės Respublika
 Danijos Karalystė
 Dominikos Respublika
 Ekvadoro Respublika
 Farerų salos*
 Filipinai
 Gajanos Respublika
 Gibraltaras*
 Graikijos Respublika
 Guamas*
 Gvatemalos Respublika
 Gruzija (Sakartvelas)
 Hondūro Respublika
 Indijos Respublika
 Irako Respublika
 Irano Islamo Respublika
 Ispanijos Karalystė
 Italijos Respublika
 Izraelis
 Jamaika
 Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė 
 Jungtinės Amerikos Valstijos
 Jungtiniai Arabų Emyratai
 Juodkalnija
 Kanada
 Kataras
 Kazachstano Respublika
 Kolumbijos Respublika
 Kosovo Respublika
 Kosta Rikos Respublika
 Kroatijos Respublika
 Kuveitas
 Libano Respublika
 Libijos Valstybė
 Liuksemburgo Didžioji Hercogystė
 Maldyvų Respublika
 Maltos Respublika
 Maroko Karalystė
 Meksikos Jungtinės Valstijos
 Mergelių salos (JAV)
 Moldovos Respublika
 Monako Kunigaikštystė
 Namibija
 Nepalo Federacinė Demokratinė Respublika
 Nyderlandų Karalystė
 Norvegijos Karalystė
 Omano Sultonatas
 Palestina*
 Panama
 Paragvajaus Respublika
 Peru Respublika
 Pietų Afrikos Respublika
 Portugalijos Respublika
 Prancūzijos Polinezija
 Prancūzijos Respublika
 Puerto Riko sandrauga
 Rumunija
 Rusijos Federacija
 Saudo Arabijos Karalystė
 Slovėnijos Respublika
 Slovakijos Respublika
 Surinamo Respublika
 Šiaurės Makedonijos Respublika
 Švedijos Karalystė
 Šveicarijos Konfederacija
 Terksas ir Kaikosas*
 Trinidadas ir Tobagas
 Tunisas
 Turkija
 Ukraina
 Venesuelos Respublika
 Vengrijos Respublika
 Žaliojo Kyšulio Respublika

* Teritorijos, neturinčios valstybės statuso

Share this post

Parašykite komentarą