Investuojant į ateitį, LSMU atvertas kelias naujiems projektams

Kaunas, rugsėjo 18 d. (ELTA).

Penktadienį, minint Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dešimtmetį, laiko kapsulių įkasimu pradėti įgyvendinti net keli mokslui, studijoms, klinikinei ir veterinarinei veiklai svarbūs projektai.

ELTA jau skelbė, jog artimiausiais metais Kaune rengiamasi statyti naują, didžiausią Lietuvoje gyvūnų kliniką, ypač modernų Branduolinių tyrimų centrą, taip pat universitete bus sukurta Odontologijos fakulteto mokslo ir studijų bazės infrastruktūra. Apie tai kalbėta LSMU dešimtmečio šventėje. Joje pasidžiaugta ir sėkmingai įvykdytais projektais – atidarytu Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo centru, taip pat buvo atidengtos padėkų lentos prie baigiamo įrengti Slaugos fakulteto.

Sveikindamas LSMU akademinę bendruomenę su svarbia pirmąja „apvalia” veiklos sukaktimi, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad laikas ir pasiekta pažanga parodė, jog prieš dešimtmetį priimtas sprendimas Kaune sujungti dvi stiprias aukštąsias mokyklas buvo teisingas.

„Laiku priimti strateginiai sprendimai ir dviejų akademijų mokslinio potencialo sinergija išaugino stiprų Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Tai – puikus pavyzdys”, – sakė premjeras ir linkėjo universiteto bendruomenei būti drąsia, nebijoti keisti, eksperimentuoti, klysti, „nes visa tai – dėl mūsų ateities perspektyvų ir pažangos”.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, jog sprendimai, kuriuos anuomet priėmė drąsūs ir protingi žmonės, taip pat sunkiai įgyvendinti svarbūs strateginiai universitetų sujungimo dalykai – daugiau nei pasiteisino.

„Džiugu, jog LSMU turime intelektualinį potencialą, kuris gali naujoves diegti, naudoti, suteikti aukščiausios kokybės paslaugas pacientams. Visi projektai svarbūs ne vien universitetui, o ir šalies mastu. LSMU yra vieta, kuria tikrai pagrįstai galime didžiuotis, ir žvelgiant į šiuos pokyčius, apima ypatingas pasididžiavimas Lietuva”, – kalbėjo ministras linkėdamas universitetui tolesnio augimo bei klestėjimo.

LSMU rektoriaus prof. Remigijaus Žaliūno teigimu, universitete vykstantys pokyčiai labai svarbūs ir miestui, ir visai šaliai – neįmanoma jų pasiekti be visos bendruomenės pastangų.

„Naujausi universiteto projektai atliepia ateities mokslo, studijų ir klinikinės praktikos pažangą. Ši pažanga būtų neįmanoma ir be mūsų specialistų. Idėjas šiems projektams generuoja jauni žmonės, kurie ir ateityje garsins universitetą ir šalies vardą”, – kalbėjo prof. R. Žaliūnas.

Pasak pranešimo, Kaune, Užnemunės gatvėje, 3 hektarų sklype iškilsianti naujoji, didžiausia šalyje šiuolaikiškai įrengta LSMU gyvūnų ligoninė atitiks aukščiausius technologinius ir biologinės saugos reikalavimus. Ji bus pritaikyta ne tik praktinei veterinarijos veiklai, bet ir praktinėms veterinarinės medicinos klinikinių dalykų studijoms. Ši ligoninė bus lengvai pasiekiama studentams, dėstytojams ir į ją besikreipiantiems pagalbos.

Branduolinių tyrimų centre, kurį planuojama statyti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose, bus įdiegtos pažangiausios šių dienų technologijos. Jos bus naudingos ne tik klinikinėje veikloje, bet ir plėtojant mokslinius tyrimus.

Šio tyrimų centro svarbą pacientams, Lietuvos medicinai ir mokslui pažymėjo ir ministras pirmininkas S. Skvernelis.

„Būsimasis Branduolinių tyrimų centras – labai svarbus žingsnis Lietuvos medicinai. Lietuvoje daugybė onkologinių, kardiologinių, neurologinių ligonių, kuriems ankstyva diagnostika praktiškai reiškia bilietą į gyvenimą”, – kalbėjo premjeras.

LSMU atstovų teigimu, naujoji šio universiteto Odontologijos fakulteto infrastruktūra mokslininkams ir kitiems tyrėjams padės vykdyti įvairius, aukščiausio tarptautinio lygmens tyrimus, kurti ir diegti inovatyvias odontologijos srities pedagogikos metodikas, teikti aukščiausio lygio klinikinį gydymą. Čia bus siekiama mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus organizacijų bendradarbiavimo, tarpdisciplininių mokslų plėtros, taip pat bus kuriamos naujos, inovatyvios technologijos, pritaikomos praktikoje.

Šie svarbūs objektai planuojami žvelgiant į ateitį, o naujasis LSMU Slaugos fakultetas jau baigiamas įrengti. Fakulteto studijų bei mokslo bazė universitete sujungs kompetencijas ir infrastruktūrą. Nauja specializuota įranga aprūpintose auditorijose bus rengiami ir tobulinami aukščiausios kvalifikacijos slaugos, reabilitacijos, sporto medicinos sričių specialistai. Doktorantai ir mokslininkai fakultete plėtos mokslo tyrimus, bus stiprinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir fakulteto, kaip Pasaulio sveikatos organizacijos bendradarbiaujančio centro, veikla.

Plėsdamas sveikos visuomenės ugdymo misiją, šiais mokslo metais universitetas atidaro dvi jaunajai kartai sveikai ugdyti skirtas įstaigas. Duris atveria Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo centras – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos filialas – Pradinė mokykla ir Kauno klinikų lopšelis-darželis „Lašeliai”.

Birutė Mačienė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą