Premjeras: šį Seimą ir Vyriausybę Lietuva atsimins kaip COVID-19 valdžią

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo pirmajame Seimo rudens sesijos posėdyje.

Vyriausybė teikia Seimui 149 įstatymų projektų paketus. Iš jų 9 susiję su viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimu, 8 paketai – su COVID-19 viruso plitimo grėsme ir sukeltų pasekmių šalinimu, 6 paketų tikslas – mažinti socialinę atskirtį.

„Šioje rudens sesijoje kviečiu susitelkti į tuos pokyčius, kuriais šioje kadencijoje visi kartu stengėmės praturtinti šimtametę Lietuvą ir atverti jai sėkmingo antrojo šimtmečio vartus. Visą pasaulį sukaustęs naujasis koronavirusas bedė tiesiai į skaudžiausias mūsų sveikatos apsaugos sistemos vietas. Mes jas tvarstėme greičiausiomis po ranka buvusiomis priemonėmis. Dabar turime galimybę daugelį skaudulių užgydyti ilgam laikui. Ši galimybė – Seimo rankose“, – sakė S. Skvernelis pristatydamas Seimo rudens sesijos darbų programą.

Premjero įsitikinimu, šį Seimą ir 17-ąją Vyriausybę Lietuva atsimins kaip COVID-19 valdžią, todėl ir paskutinėje parlamento sesijoje numatoma nemažai su tuo susijusių pakeitimų. Pasak Vyriausybės vadovo, Seimui teikiamomis Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisomis siekiama sudaryti asmeninės apsaugos ir medicinos priemonių kaupimo mechanizmą, kuris nebeleistų jokiai pandemijai Lietuvos užklupti nepasiruošusios. Parengtomis Socialinių paslaugų įstatymo pataisomis siekiama sugriežtinti socialinės globos įstaigų vadovų atsakomybę ir sustiprinti socialines paslaugas teikiančių įstaigų priežiūrą. Tikimasi, kad bus priimtos Baudžiamojo proceso kodekso ir Notariato įstatymo pataisos, kurios sudarys galimybes ypatingais atvejais, pavyzdžiui, pandemijų metu, procesinius veiksmus atlikti nuotoliniu būdu, kad nestrigtų bylų nagrinėjimas ir notaro paslaugų teikimas. Civilinės saugos įstatymo pakeitimai numato bendrą ir veiksmingą bet kokios ekstremalios padėties valdymo mechanizmą.

Premjeras tikisi, kad šį Seimą bei Vyriausybę Lietuva atsimins ir kaip ryžtingus kovotojus su atskirtimi: Lietuva pagaliau pasiekė pažangą skurdo mažinimo srityje, visi pusė milijono Lietuvos vaikų gauna vaiko pinigus, ketvirtadaliu padidėjo senatvės pensijos, 15 proc. sumažėjo priemokos už vaistus. Pastarųjų metų tvarus ekonomikos augimas lėmė, kad nuo pernai pirmą kartą per pastaruosius dešimtmečius migracijos balansas yra teigiamas. Vis daugiau žmonių grįžta į Lietuvą kurti savo ir savo Tėvynės ateities.

Šioje sesijoje teikiami įstatymų projektai, susiję su socialinio draudimo pensijų indeksavimo pakeitimais, nelygybės tarp vaikų mažinimu (nemokamas maitinimas visų pradinių klasių mokiniams). Juose reglamentuojamas asmeninio asistento pagalbos teikimas, užtikrinamos neįgaliųjų, kuriems nustatytas specialiųjų poreikių lygis, teisės ir garantijos bei kt. 

Ši Seimo rudens sesija  pasitinkama su optimistiškai nuteikiančiomis ekonomikos tendencijomis. Atlyginimai augo net ir krizės akivaizdoje: viešajame sektoriuje 2020 m. II ketvirtį, palyginti su 2019 m. II ketvirčiu, bruto darbo užmokestis augo 13 proc. Dar beveik 25 proc. išaugo gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis.

Kalbėdamas apie kitų metų valstybės biudžetą, premjeras teigė, kad biudžeto projektas bus saugus. Didžiausias dėmesys jame bus skiriamas labiausiai pažeidžiamiems, taip pat nebūtinų išlaidų augimo pristabdymui, efektyvioms investicijoms į ateitį, inovacijoms, valstybės skolos trajektorijos keitimui. 

Nuotr. © O. Posaškova

 Mano vyriausybė

Share this post

Parašykite komentarą