Kenos geležinkelio poste sulaikyta pieno miltelių krovinyje slėpta kontrabanda

Ankstų sekmadienio (rugpjūčio 28 d.) rytą Kenos geležinkelio posto muitininkai, patikrinę iš Baltarusijos atvažiavusį traukinį, jame rado porą dešimčių dėžių su cigarečių kontrabanda.

Cigaretės rastos viename iš traukinio krovininių vagonų, kuriuo į Klaipėdą gabentas pieno išrūgų miltelių krovinys. Dvidešimt nelegalių rūkalų dėžių nemėginta net minimaliai užmaskuoti – jos tiesiog atvirai gulėjo sukrautos ant pieno miltelių krovinio.

Iš viso muitinės pareigūnai vagone aptiko 10 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 34 tūkst. eurų. Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Šiemet tai jau nebe pirmas kartas, kai nelegalūs rūkalai sulaikomi geležinkelio transporte. Pvz., sausio 14 d. tame pačiame Kenos geležinkelio poste sulaikyta apie 100 tūkst. eurų vertės cigarečių kontrabanda. Cigaretės buvo slėptos traukiniu iš Baltarusijos gabentame pamatinių blokų krovinyje: supakuotos į geležinius „karstus“ ir aplietos betonu.

Pastaraisiais metais geležinkelis tapo vienu iš aktyviausiai kontrabandininkų naudojamų kelių nelegaliems kroviniams gabenti. Todėl jau ne pirmus metus kalbama apie būtinybę įrengti rentgeno kontrolės sistemas nuolatinei traukinių kontrolei.

Gediminas Kulikauskas, Muitinės kriminalinės tarnybos atstovas ryšiams su visuomene,

Share this post

Parašykite komentarą