Zapyškio aitvarų festivalyje į dangų pakils ir Baltarusijos vėliava

Kauno r., rugpjūčio 22 d. (ELTA).

Šeštadienį Kauno rajone, Zapyškyje, vyksiančiame aitvarų festivalyje į dangų kils šimtai aitvarų, tarp kurių išsiskirs 40 kvadratinių metrų Baltarusijos tautinė vėliava. Tai bus šio festivalio dalyvių ir visų Kauno rajono gyventojų solidarumo ženklas su Baltarusijos žmonėmis.

Penkioliktą kartą prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios vyksiančiame renginyje ketina dalyvauti ir grupė žinomų menininkų: Jolita Vaitkutė, Marius Abramavičius-Neboisia, Rūta Strazdauskienė, dailės terapeutė Donata Sadauskienė, Tadas Surkys.

Pasak pranešimo, Kauno rajono savivaldybės vadovai taip pat sureagavo į audringus politinius įvykius Baltarusijoje. „Smurtas prieš beginklius žmones prieštarauja europinėms vertybėms ir negali būti toleruojamas, todėl raginame nutraukti jėgos naudojimą, kad Baltarusijos piliečiai galėtų laisvai pasirinkti savo valstybės ateitį“, – sakoma Kauno rajono mero Valerijaus Makūno laiške Gardino miesto ir rajono vadovams Mečislavui Gojui ir Janui Vasilevskiui.

Su šiomis kaimyninės Baltarusijos savivaldybėmis Kauno rajonas nuo 2016 metų mezga bendradarbiavimo ryšius. Kartu su Gardinu Kauno rajono savivaldybė dalyvavo programoje tarp sienų „Lietuva-Latvija-Baltarusija“, kitose partnerystės programose, lankėsi Nacionalinių kultūrų festivalyje, ieškojo sąlyčio taškų Lietuvos-Baltarusijos ekonominiame forume.

Baltarusijoje yra mažiausiai 12 Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menančių pilių, išsidėsčiusių prie Nemuno, o Gardinas vadinamas Baltarusijos turizmo perlu. Šalia Gardino, Sviatske, dunkso XVIII a. pastatyta LDK didikų Vavilavičių pilis, kurią baltarusiai norėtų prikelti naujam gyvenimui.

„Gardine yra lietuviško kapitalo įmonių, šio krašto žmonės puikiai tvarko turizmo maršrutus, paveldą. Mums tai irgi svarbu, todėl ne kartą svarstėme galimybes kurti bendrus maršrutus, pritraukti investicijų į paveldą. Žinoma, mūsų negali nejaudinti Baltarusijoje vykstantys procesai. Tikime, kad šalyje įsivyraus taika, ir mes galėsime tęsti geros kaimynystės tradicijas“, – pabrėžė Kauno rajono meras V. Makūnas.

Birutė Mačienė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą