Naujai atgims daugiau nei 60 metų kauniečiams tarnaujantis viadukas Žaliakalnyje

Kaunas, rugpjūčio 13 d. (ELTA).

Žemaičių gatvėje pradedama daugiau nei prieš šešetą dešimtmečių pastatyto viadukas virš P. Kalpoko gatvės rekonstrukcija. Todėl, kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, nuo šio ketvirtadienio bus uždaromas eismas viaduku Žemaičių gatvėje, o nuo penktadienio – eismas ir P. Kalpoko gatve.

Žaliakalnio viaduko būklė kauniečiams ir specialistams jau kurį laiką pagrįstai kėlė nerimą: fasade buvo aiškiai matomi įtrūkiai. Projektuotojų teigimu, dėl konstrukcijose esančių pažeidimų statinys nebegali būti toliau eksploatuojamas.

„Daugiau kaip prieš pusę amžiaus pastatytas viadukas yra vienoje seniausių Kauno miesto dalių – Žaliakalnyje. Bendradarbiaujant su statytoju ir statybų rangovu, atsakingai parinkti tinkamiausi projekto sprendiniai, saugant unikalų miesto veidą ir atsižvelgiant į technines galimybes juos įgyvendinti“, – pabrėžė „TEC Infrastructure“ projektų vadovas-koordinatorius Andrius Indriliūnas.

Avarinės būklės statinys bus demontuotas, o jį pakeis naujas ir saugus viadukas. Statybas tikimasi užbaigti iki šių metų galo.

„Tai bemaž paskutinis tokios prastos būklės statinys Kaune, kuriuo buvo leidžiamas eismas. Per pastaruosius metus daug dėmesio skyrėme tiltų remontui ir priežiūrai, tad pagaliau atėjo eilė ir Žaliakalnio viadukui“, – sakė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Įgyvendinti daugiau kaip 1 mln. eurų vertės projektą – atnaujinti viaduką – patikėta bendrovei „Kauno tiltai“.

„Pirmiausia bus iškeliamos požeminės komunikacijos, o nuo rugsėjo prasidės ardymo ir rekonstrukcijos darbai. Kadangi transporto priemonių judėjimas bus organizuojamas laikina apylanka esamomis gatvėmis, eismo dalyvius prašysime būti atidžius ir stebėti informacinius stendus“, – teigė bendrovės „Kauno tiltai“ Transporto infrastruktūros statybos projektų vadovė Jolanta Varkalienė.

Po rekonstrukcijos važiuojamoji viaduko dalis šiek tiek praplatės – bus įrengtos dvi 3 metrų pločio eismo juostos. Viaduko šonuose pėstiesiems nusidrieks po beveik 2 metrus pločio siekiantys šalitilčiai. Tuo pačiu bus sutvarkyta ir po viaduku einanti P. Kalpoko gatvės atkarpa.

.„Lygiagrečiai rengiame P. Kalpoko gatvės važiuojamosios dalies bei šaligatvių sutvarkymo projektą. Čia planuojame darbus pradėti kitąmet“, – ateities planus išdėstė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

1958-aisiais pastatytas Žaliakalnio viadukas šįmet eilės atsinaujinti sulaukė kapitaliai atnaujinus Žemaičių gatvę. Pernai šioje gatvėje buvo paklotas naujas asfaltas, įrengti nauji šaligatviai ir apšvietimas, taip pat sutvarkytas slenkantis šlaitas bei atskirtos buities ir lietaus nuotekų sistemos. Būtent šių sistemų atskyrimas padeda liūčių metu išvengti didelio kiekio vandens nubėgimo nuo kalno viršaus į K. Donelaičio gatvę ir Laisvės alėją.

Birutė Mačienė (ELTA)

By „Ekonominės karių bendrovės“ fotoateljė

Share this post

Parašykite komentarą