Siekiama užkirsti kelią nelegaliai tabako gaminių gamybai

Vilnius, rugpjūčio 12 d. (ELTA).

Vyriausybė trečiadienį pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas (tabako žaliava) panaudojamas nelegaliai tabako gaminių gamybai.

Taip pat, kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), pritarta siūlymui aiškiau nustatyti kitas su neapdoroto tabako prekyba susijusias veiklas – neapdoroto tabako įvežimą į Lietuvą, gabenimą, laikymą ir pardavimą šalies viduje.

Projekte įtvirtinti neapdoroto tabako didmeninės prekybos licencijavimas, neapdoroto tabako pardavimo, laikymo ir gabenimo reikalavimai. Siūlomos priemonės leis užkirsti kelią neapdorotą tabaką (tabako žaliavą) panaudoti nelegaliai tabako gaminių gamybai ir neteisėtai tabako apyvartai, bus užtikrinta, kad versle, susijusiame su neapdorotu tabaku, dalyvautų nepriekaištingos reputacijos subjektai.

Siūlomas projektas yra svarbi priemonė, skirta pažaboti neteisėtą tabako apyvartą, mažinti šešėlinę ekonomiką, skaidrinti tabako ir tabako gaminių verslo veiklą, užtikrinant, kad rinkoje dalyvautų tik legaliai veikiantys ir nepriekaištingos reputacijos subjektai, pažymima SAM pranešime. Įvykdžius įstatymo pakeitimus, bus surenkamos papildomos įplaukos į valstybės biudžetą.

Toliau šis įstatymo pakeitimo projektas bus svarstomas Seime.

Valentina Gudienė (ELTA)

Photo by Mathew MacQuarrie on Unsplash

Share this post

Parašykite komentarą