Belgija stabdo ginklų eksportą Saudo Arabijos Nacionalinei gvardijai

Briuselis, rugpjūčio 7 d. (AFP-ELTA). Gavusi žmogaus teisių organizacijų skundus, Belgijos Valstybės Taryba sustabdė ginklų eksporto licencijas Saudo Arabijos Nacionalinei gvardijai numatytoms prekėms.

Valstybės Taryba, atliekanti aukščiausio šalies administracinio teismo funkcijas, sustabdė licencijas, nes sudaryti sandoriai neatitiko „žmogaus teisių ir tarptautinės teisės laikymosi standartų“.

Tiesa, Taryba nusprendė nestabdyti ginklų tiekimo Saudo Arabijos Karališkajai gvardijai, kitam ginkluotųjų pajėgų padaliniui.

Vasarį pietinis Belgijos Valonijos regionas sustabdė ginklų pardavimus Saudo Arabijos Gynybos ministerijai ir karinėms oro pajėgoms dėl Saudo Arabijos veiksmų Jemeno pilietiniame kare.

Tiesa, tuo metu Valonija nusprendė nestabdyti ginklų pardavimo dviem Saudo Arabijos gvardijoms, nes jos neva užtikrina vidaus saugumą ir saugo karališkąją šeimą.

Saudo Arabija įsikišo į Jemeno pilietinį karą ir remia Vyriausybę, tačiau konflikto metu jau žuvo dešimtys tūkstančių civilių.

Saudo Arabija yra viena didžiausių ginkluotės importuotojų pasaulyje, karalystė išleidžia milijardus dolerių ginklams iš JAV ir Jungtinės Karalystės (JK) įsigyti.

Rijadas yra mažiau priklausomas nuo Belgijos ginklų, tačiau vis tiek yra didžiausias Valonijos regiono klientas. 2018 m. Saudo Arabijai Valonijos regionas pardavė ginklų už 225 mln. eurų.

Automatus ir kulkosvaidžius gaminanti „FN Herstal“ ir šarvuočių bokštelius gaminanti „John Cockerill“ iš viso įdarbina 4 400 belgų.

Valonijos regiono Vyriausybė yra vienintelė „FN Herstal“ akcininkė.

Darius Mikutavičius (AFP)

Image by MasterTux from Pixabay

Share this post

Parašykite komentarą